בוגרים

סגל אקדמי

אוניברסיטת בן גוריון

פרופ' רות ג'יניאו

[email protected]

תחומי מחקרה כוללים קולוניאליזם צרפתי באפריקה והחיילים האפריקאים ששירתו בצבא צרפת במלחמות העולם.

פרופ' לין שלר

[email protected]

עבודתה האקדמית מתמקדת בהיסטוריה של הקולוניאליזם באפריקה. תחומי מחקרה כוללים עיור באפריקה, הגירות, כוח עבודה אפריקאי והגלות האפריקאית. מלמדת קורסים על קולוניאליזם ופוסט-קולוניאליזם באפריקה, וקורסים על גזע ותרבות בגלות האפריקאית.

ד"ר ענת רוזנטל

[email protected]

עוסקת באנתרופולוגיה רפואית ובריאות גלובלית. תחומי מחקרה כוללים את ההתמודדות החברתית-תרבותית עם מגיפות, מחלות זיהומיות ובריאות אם וילד באפריקה שמדרום לסהרה, מערכות בריאות בסביבות מעוטות משאבים ומדיניות בריאות גלובלית ויישומה.

ד"ר גיא רופא

[email protected]

עוסק בהיסטוריה הקדם קולוניאלית של דרום מזרח אפריקה, הנוכחות הפורטוגלית בעמק הזמבזי בין המאות השש עשרה והתשע עשרה, והקולוניאליזם הפורטוגלי באפריקה.

ד"ר לאונרדו כהן

[email protected]

בוגר החוג למדע הדתות והחוג להיסטוריה של אפריקה של האוניברסיטה העברית. ד"ר להיסטוריה מטעם אוניברסיטת חיפה. מתמחה בהיסטוריה של אתיופיה במאות ה16 ו17 ובמפגש בין המיסיון הישועי והתרבויות השונות באפריקה והמזרח.

ד"ר אורי שורצמן

[email protected]

פסיכיאטר, עבד שנים בבתי חולים מסיונרים ביערות-הגשם של גאנה ובארבע השנים האחרונות הקים קליניקה ניידת פסיכיאטרית במחוז האשאנטי, גאנה. מתמחה בחקר הרפואה האפריקאית המסורתית והדיאלוג בינה לרפואה המערבית, בהשלכות הפסיכיאטריות של מחלות טרופיות ובהקמת שירותי בריאות מקצועים באיזורים הכפרים באפריקה.

ד"ר אבישי בן-דרור

[email protected]

עוסק במחקר חברות מוסלמיות באתיופיה ובקרן אפריקה ובקשריהן עם חברות אחרות במזרח התיכון ובעולם. תחומי מחקרו כוללים גם בחינת היחסים בין דתות ובין תרבויות שונות לאורך חופי הים האדום.

ד"ר יעל אבסירה

[email protected]

תחומי מחקרה כוללים פיתוח ועוני באפריקה, אנתרופולוגיה ביקורתית של הפיתוח, פילוסופיה אפריקאית של הפיתוח, היסטוריה של אפריקה, פיתוח אורבני באפריקה.

פרופ' צבי בנטואיץ'

[email protected]

ראש המרכז למחלות טרופיות ואיידס בפקולטה למדעי הבריאות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מומחה בינלאומי לאיידס ולמחלות הטרופיות המכונות "מוזנחות". מזה שנים עוסק במחקר וטיפול בנושא זה בארץ ובאפריקה, ובעיקר באתיופיה.

ד"ר אניטה נודלמן

[email protected]

אנתרופולוגית רפואית יישומית, מרצה באוניברסיטאות בן גוריון ותל אביב, עם ניסיון רב במחקר איכותני ופיתוח תוכניות לבריאות מינית ומניעת איידס רגישות תרבות בארץ ובאפריקה. עבדה כיועצת בארגונים באפריקה ובארגון האו"ם UNAIDS.

ד"ר דיוויד גוס

[email protected]

צייר פעיל, שהשתתף בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות. חוקר ומתעניין באובייקטים לימינוידים – התפקיד של לימינליות בעיצוב העכשווי. מרצה לציור, היסטוריה ותיאוריה של העיצוב העכשווי והיצירה האפריקאית.

ד"ר אורית ואקנין-יקותיאלי

[email protected]

היסטוריונית ואנתרופולוגית של צפון אפריקה. תחומי מחקרי כוללים: קולוניאליזם ומודרניות פוסט-קולוניאלית במרוקו, אימפריאליזם צרפתי בצפון אפריקה, תקופת ממשלת וישי במרוקו, היסטוריה חברתית-כלכלית של בעלי מלאכה ואיגודים מקצועיים, יחסי יהודים-מוסלמים – אקטיביזם ומחקר, זיכרון והיסטוריוגרפיה יהודית ואמזיע'ית, ייצור תרבותי מגרבי במרוקו ובישראל.

דילוג לתוכן